لوکس

خلق متوني با جلوه هاي زيبا در فتوشاپ

خلق متوني با جلوه هاي زيبا در فتوشاپ

گاه به هنگام طراحي در فتوشاپ متن يا نوشته اي را بر جسته و يا ملون مي نماييد تا زيباتر جلوه كند . براي اين منظور برنامه فتوشاپ را باز كنيد

از منوي File فرمان New را انتخاب و در كادر ظاهر شده ابعاد صفحه اي كه مي خواهيد بر روي آن تمرين انجام دهيد را تعيين و سپس بر دكمه Ok كليك نماييد .

اگر بر دگمه Text كليك نماييد ابزار نگارش بطور اتوماتيك در بالاي برنامه ظاهر مي گردد كه اين دگمه با كليد ميانبر T فعال مي شود . اندازه و نوع فونت را در ابزار نگارش تعيين و سپس در نقطه اي از صفحه كه مي خواهيد متن قرار گيرد يك كليك نموده و متن را بنويسيد . اگر متن شما فارسي باشد بهتر است در يك برنامه فارسي ساز مانند جمله پرداز و يا مريم آن را تايپ و سپس از آنجا Copy و در برنامه فتوشاپ Past نماييد اين كار را مي توانيد در برنامه Word نيز انجام دهيد .

بعد از نوشتن متن بر دگمه Move كليك و سپس از منوي Layer فرمان Layer Style و سپس يكي از انواع گزينه هاي آن ( مثلا Inner shadow ) را انتخاب نماييد ، كادري ظاهر مي شود كه شما مي توانيد با فعال و يا غير فعال نمودن هر يك از گزينه ها و يا تغيير موقعيت كشويي هاي موجود در آن به نوشته هاي خود جلوه هاي ويژه اي داده و سپس OK نماييد ( ساير گزينه هاي اين منو را خودتان امتحان كنيد .)

بر ديگر بر دگمه Text كليك نموده و سپس بر دگمه Create warped ext كه درمنوي بالايي ظاهر مي شود در بالاي برنامه كليك تا كادر آن ظاهر گردد ، در كادر ظاهر شده بر دگمه فلش مانند آن كليد و در كشويي Style كليك و گزينه هاي مختلف آن را انتخاب نماييد تا جلوه هاي مختلف از متن خود رامشاهده نموده و بهترين جلوه را انتخاب و OK نماييد ، همچنين در اين كادر با انتخاب هر يك از دو گزينه Horizontal و يا Vertical و نيز تغيير موقعيت كشويي ها مي توانيد از امكانات گوناگون آن براي انتخاب بهترين حالت استفاده نماييد .

در فتوشاپ ورژن پايين تر اين عمل از طربق منوي Layer و فرمان Effect و نيز پنجره Layer انجام مي گيرد .

+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم فروردین ۱۳۸۶ساعت 4:55  توسط زهرا ميرعيسي خاني  |